Muzikinis spektaklis

„GOOD GIRLS“

Good girls” yra muzikinis teatro kūrėjos iš Liuksemburgo Larisos Faber teatro projektas, kuriame remiamasi surinktais abortų liudijimais Lietuvoje, Liuksemburge ir Didžiojoje Britanijoje. Provokatyviai poetiškas spektaklis manifestuoja moterų teisę į kūno autonomiją ir jų pačių kuriamus gyvenimus. 

Teatro kūrėja istorijas apie moterų reprodukcinę sveikatą pristatys griaudama dramos žanrą, dažnai priskiriamą ir asocijuojamą su abortais. Šią temą siekiama atvaizduoti per tarsi jai priešingą prizmę. Sarkastiškai, tačiau nemažiau įžvalgiai, atvaizduojant įvairių galios struktūrų (religijos, rinkodaros, švietimo ir t.t.) požiūrį į nėštumo nutraukimą. Scenarijus reprezentuoja moteris, kurios nesigaili aborto ir faktą, jog jos daugiau nebebijo apie tai kalbėti.

Taip pat ketinama išleisti knygą su surinktais moterų liudijimais spektaklio pastatymui. Knyga – apčiuopiamas realybės simbolis ir įrankis, kuriuo galima spręsti abortą pasidariusių moterų stigmą ir izoliacijos problemą. Abortas dažnai sunkiu procesu tampa dėl informacijos, tinkamų teisinių struktūrų, priemonių ir/ar moralinės paramos stokos. Šios realios istorijos, pasiekiamos paramos ar šeimos planavimo organizacijose, gali padėti kitoms šioje situacijoje atsidūrusioms moterims.

Projekto tikslai:

1) mažinti abortą pasidariusių moterų atskirtį nuo visuomenės.

2) abortų temą pristatyti per feministinę prizmę, suteikiant balsą viešumoje į užribį nustumtam diskursui.

Martynos Žukaitės atsakomybės projekte: gamybos vadovė (production manager). Martyna organizuoja susitikimus su projekto dalyvėmis-moterimis, taip pat transkribuoja liudijimus. Gamybos vadovės atsakomybės apima: dalyvių veiklų koordinavimą, užsienio menininkų atvykimo į Lietuvą organizavimą, vidinės ir išorinės komunikacijos palaikymą.