sokis objektui ir vaikui

Projektas

MMlab Spektaklis „Šokis objektui ir vaikui“

Šis Mokslo ir meno laboratorijos organizuojamas spektaklis yra Gretos Griniavičiūtės spektaklių, nagrinėjančių šeimos ryšius, triptikos dalis.

Pirmajame spektakluje „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ žiūrovai buvo kviečiami žvilgtelėti į privačią moters erdvę, kurioje ir kurią nuolat veikia ir keičia buitis, santykiai ir šokis. (Premjera 2018 kovo 29 d. Menų spaustuvėje.) Antrajame spektaklyje „Šokis skalbimo mašinai ir mamai“ autorė bendradarbiavo su šiuolaikinio šokio kūrėju, atlikėju ir dėstytoju Andriumi Katinu.

Spektaklio metu autorė žiūrovus kvietė kartu keliauti per jos būtus ir nebūtus prisiminimus bei apsilankyti instaliacijoje – svajonėje, kurios nebeįmanoma susapnuoti. (2020 m. lapkričio 14d. Tiesioginė transliacija internetu)

Trečiasis spektaklis „Šokis objektui ir vaikui“ kalba apie santykį su vaiko idėja, santykį su šokiu, santykį su kūrybiniu procesu: prasmės ieškojimas, tikrumo ieškojimas, bandymas išbūti kūrybos ir gyvenimo buityje. 

Kūrybinė komanda kelia klausimus apie visuomenėje savaime suprantamus kanonus kaip vaikų turėjimas, jų laukimas, susilaukimas, negalėjimas ar nenoras turėti. Visus vienaip ar kitaip paliečia vaikų turėjimo klausimas, tačiau kad ir ką bepasirinktumėme, jaučiama lyg ir būtinybę dėl savo pasirinkimo pasiteisinti (premjera 2021 m. gegužės 19 d. Menų spaustuvėje).

Šiame projekte G. Šmigelskytė buvo atsakinga už komunikaciją su technine komanda. Prisidėjo prie techninio erdvės paruošimo spektakliui, taip pat buvo atsakinga už pakvietimų siuntimą ir atvykstančių svečių sąrašą.

Kai šis spektaklis buvo rodomas Baltijos šokio programoje (MMLab ervėje) Gintarė prisidėjo prie subtitrų paruošimo ir pakvietimų siuntimo.