IMG_6312 (1)
4._Kestas_Matusevicius__Dziugas_Kunsmanas_ir_Aino_M_kip___cirko_centre_Cirko_Sapiens._V._Paplausko_nuotr. (1)

Cirko spektaklių sklaida

Sklaida Kaunas 2022 festivalyje AUDRA:

Trupės pasirodymus Kaune prodiusavo PRODIUSAI COLAB dalyvė Ugnė Užkurėlytė, kurios atsakomybės projekte:

1. Pasirodymų organizavimo plano sukūrimas.
2. Lokacijų paieška.
3. Renginių tvarkaraščio sudarymas
4. Renginių koordinavimas

1. „Drabužiai ir mes”

Drabužius dėvime kiekvieną dieną, jie būna įvairių dydžių, spalvų ir raštų. Mes praleidžiame daugybę valandų juos pirkdami, skalbdami, džiovindami, lankstydami, vilkėdami ir nusirenginėdami. Šiame pasirodyme drabužiai užvaldys pasaulį – pamatysite, kaip audiniai keičia formą ir atgyja. Žmogaus formos gobtuvai, šilku aptraukti vaiduokliai, ir judančios drabužių krūvos – visa tai sukuria drabužių valdomą pasaulį, siurrealistinį, bet atpažįstamą dėl jo artumo kasdieniam gyvenimui. Ką mums reiškia drabužiai? Kas mes be drabužių ir kaip jie mus keičia? Ar jie gali mus apsaugoti? Ką jie slepia? Drabužiams užvaldant mūsų pasaulį, stengiamės nusirengti sluoksnius, po kuriais slepiamės, kad atskleistume tikrąją savo tapatybę.

Atlikėjai ir kūrėjai: Kęstas Matusevičius, Aino Mäkipää, Lyla Goldman

Rekomendacinis amžius : 6+

Disciplinos: Oro akrobatika – šilkai, kinų stulpas, objektų manipuliacija.

Trukmė: 55 min

2. Šiuolaikinio cirko dirbtuvės

Trys cirko artistai iš Lietuvos, Suomijos ir Amerikos supažindino su žongliravimo menu. Šių dirbtuvių metu žiūrovai mokėsi žongliruoti kamuoliukais, kėgliukais bei žiedais. Susipažino kaip cirko žonglieriai treniruojasi ir išbandė cirko žaidimus, kuriuos profesionalai naudoja savo treniruotėse.

Dirbtuvėse artistai ne tik mokė įvairių žongliravimo technikų, bet ir pasidalino savo istorijomis iš cirko užkulisių ir papasakos ką reiškia būti cirko artistu šiais laikais.

Sklaida festivalyje IŠEITIES TAŠKAS:

1. „Aš, drabužiai, o kas jie?“

„Aš, drabužiai, o kas jie?“ – šiuolaikinio cirko pasirodymas, kuriame susipina absurdiška kasdienybė ir siurrealistinis pasaulis. Šiame pasirodyme išvysite kaip scenoje cirko artisto sukurtas komiškas personažas manipuliuodamas drabužiais paverčia juos mistinėmis būtybėmis ir atsiranda pačiam sunkiai suprantamose situacijose. Nors pradžioje matėme tik vieną žmogų scenoje, galiausiai pasidaro neaišku, kiek būtybių ten egzistuoja. Visa tai perteikiama naudojantis fizine komedija, klounada ir drabužių manipuliacija.

Kūrėjas/atlikėjas: Kęstas Matusevičius

Trukmė: 10 min

2. „Let Off Steam“ – šiuolaikinio cirko solo su akrobatika ant kiniško stulpo. Menininkė satyriškai kalba apie tai, kad atsibodo apsimetinėti ir tylėti situacijose, kai negali pakęsti to, kas vyksta. Sukurta pagal asmenines menininkų istorijas, kurios gali priminti žiūrovams panašias situacijas jų pačių gyvenimuose. Menininkė demonstruoja tikras emocijas ir žaidžia su mintimi, kaip jaustųsi, jei tose nepatogiose situacijose galėtų dingti. Tai savotiška istorija apie tai, kaip mes kontroliuojame savo emocinę būseną ir mokomės nukreipti savo energiją.

Kūrėja/atlikėja: Aino Mäkipää

Trukmė: 8 min