Gongai_Ukrainai_Miego_Festivalis_2022-2
Internal_Visions_Miego_Festivalis_2022-1
AVG_Miego_Festivalis_2022-35

Festivalis

Plaštakės. Miego metamorfozės

Trijų dienų renginių ciklas, kurio metu profesionalūs menininkai kviečia žiūrovą sustoti, atsigręžti į save, pabūti ir pailsėti. Kviečiame kartu paklajoti sapnų karalystėje per skirtingas pojūčių erdves ir susitikti su savimi.

Skubėdami dažnai užmirštame, kaip kartais svarbu sustoti, atsikvėpti ir gerai išsimiegoti. Prastas miegas siejamas su psichikos sveikatos problemomis (depresija) bei padidėjusia savižudybės rizika. Pasaulio sveikatos organizacija miegą priskiria prie svarbiausių sveikos gyvensenos komponentų. 2022 m. miego diena bus minima kovo 18 d. – šią dieną atidarome miego festivalį.

„Plaštakės. Miego metamorfozės” – trijų dienų trukmės renginių ciklas, kurio metu profesionalūs menininkai kviečia žiūrovą sustoti, atsigręžti į save, pabūti ir pailsėti. Po poilsio vyksta metamorfozė: iš vikšro išsirango drugelis. Kai išskleidžiame sparnus, esame pasirengę siekti naujų tikslų ir įgyvendinti svajones. Menininkai kvies auditoriją išnerti iš rutinos, atsigręžti į save ir patyrinėti būtį per šiuolaikines meno formas bei pojūtį. 

Kauną užlieja miego banga. Vienas savaitgalis sapnų sūkuryje. Vienas kartas metuose kai virstame plaštakėmis. Patirk. Pajausk. Susapnuok.

Festivalio programa – 6 skirtingi sapnai:

1. paroda „VIDINĖS VIZIJOS”

2. Interaktyvi opera „S’ANATOMIA | ŽENKLAI“

3. Performansas  „ĮKVĖPIMO STOTELĖ”

4. Filmo PREMJERA „4 MORTOS”

5. Pojūčių spektalis „AKMUO. VANDUO. GELUONIS.“

6. Sapnas Ukrainai (gongų muzikos vakaras)

Skaitykite daugiau

Kalbiname Miego Festivalio ,,Plaštakės. Miego metamorfozės" organizatorę, PRODIUSAI COLAB ugdymo programos dalyvę Ugnė Žukauskaitę.

Žiūrovų atsiliepimai

Visų pirma, tai nerealiai gera idėja, puiki programa ir gili viso to mintis. O kalbant apie patį spektaklį, tai likau sužavėta! Pirmą kartą teko sudalyvauti pojūčių spektaklyje ir buvo labai įdomu stebėti dalyvius, kaip jie jaučiasi, skirtingai reaguoja į besikeičiančius aplinkos reiškinius, o vėliau ir išgirsti jų refleksijas. Pats spektaklis rėmėsi lietuvių mitologija, naudojo natūralias ar savo pačių sukurtas priemones, nuostabius balsus dainuojant ar šnabždant, visa tai atėmė žadą. Buvo labai įdomu ir gera, tokie spektakliai įtraukia, pamoko ir kiekvienam palieka įsimintiną patirtį. Pati dirbu su vaikais, suprantu pojūčių lavinimo svarbą, tad neslėpsiu, kad keletą idėjų iš spektaklio būtinai pasibandysiu su vaikais. Ačiū!” – Irma apie Akmuo.Vanduo.Geluonis”.

Norisi pasidžiaugti konceptu, idėja ir renginių pasiūla – labai įdomi tema, sakyčiau, kad unikali mums, išpildymas – visur buvo galima suspėti. Toks tikras festivalis mieste! Labai tikimės, kad šis festivalis išliks, tik stiprės ir taps gražia tradicija.” – Vitalija.

Labai keista ir neįprasta patirtis. Įkvėpimo stotelė leido susimąstyti, kas aš esu ir kodėl aš čia esu. Leido labiau pažinti save per jutimą ir klausą, ne tik žiūrint į dalykus.” – Viktorija.

Labai jaukūs renginiai, draugiški organizatoriai ir savanoriai. Nuostabus pojūčio teatro pasirodymas. Ir žemiška, ir fantastiška. Pagaliau apsilankiau erdvėse, apie kurias buvau girdėjusi, bet vis neprisiruošdavau :)”, – Indrė.

AVG_Miego_Festivalis_2022-13
Sanatomia_Miego_Festivalis_2022-17
Ikvepimo_Stotele_Miego_Festivalis_2022-15