Opera

„Vyras kuris savo žmoną palaikė skrybėle“

,,Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ (“The Man Who Mistook His Wife for a Hat“) – pirmoji kompozitoriaus M. Nyman opera sukurta 1986 m. remiantis garsaus britų neurologo ir neuropsichologo Oliverio Sackso to paties pavadinimo knyga, tapusia bestseleriu ir laikoma neurologijos mokslo klasika. Operą galima pavadinti medicinine-muzikine pagrindinio herojaus-paciento, sergančio vizualine agnozija („mentaliniu aklumu“) ligos tyrimo istorija – žinomas muzikas ima nebepažinti aplink save regimo pasaulio ir vis labiau pasikliauti savo klausa.

Tolstančios matomų daiktų prasmės artina jį prie garsinio pasaulio patyrimo ir atveria netikėtus ligos aspektus – virš viso regimo ir mus nuolat klaidinančio pasaulio tvyro ne visiems pažįstama, bet kerinti ir įkvepianti muzikinė realybė.  

Pirmasis Lietuvoje neurologinės operos „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ pastatymas yra bendras Klaipėdos koncertų salės, vizualinių eksperimentų teatro ,,Kosmos Theatre“, teatro ,,Utopia“ meninis projektas, skirtas pristatyti minimalistinę operą Lietuvos publikai pasitelkiant medijų bei lėlių teatro teikiamas galimybes.  

Šiame projekte projekto dalyvė Gintarė Šmigelskytė dirbs režisieriaus Žilvino Vingelio asistente ir teiks scenos judesio konsultacijas.

Premjera 2021m. rugsėjo 15d. Klaipėdos koncertų salėje. Šiuolaikinės muzikos festivalyje PERMAINŲ MUZIKA’21