Festivalis

Naujasis Baltijos šokis’21

Lietuvos šokio informacijos centro ir „Vilniaus festivalių“ rengiamas tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ – didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse. Jis tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi ir kasmet Lietuvos visuomenei suteikia galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas.

Nuo 1997 m. festivalio rengėjai šalies publikai pristatė daugiau kaip 200 trupių iš 30 pasaulio valstybių. Festivalio rengėjai džiaugiasi savo programoje galėję pristatyti tokias trupes kaip „La La La Human Steps“ (Kanada), „Cullbergballet“ (Švedija), „Aterballetto“ (Italija), „Kibbutz“ šokio trupė (Izraelis), Russello Maliphanto trupė (Jungtinė Karalystė), Lotaringijos baletas (Prancūzija), Danish Dance Theate (Danija) ir kitas.

Pagrindiniai festivalio tikslai – supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos kryptis, taip pat, skatinti Lietuvos choreografus ieškoti naujų idėjų ir raiškos priemonių, daryti įtaką lietuvių šiuolaikinio šokio plėtrai ir įvairovei.

Festivalio metu (Liepos 1-30 dienomis) programos dalyvė Vasara Visockaitė atliko savanorių koordinatorės pareigas ir rūpinosi erdvių paruošimu pasirodymams, o taip buvo spektaklio „Liūto guolis“ turo vadybininkė bei organizavo spektaklio sklaidą regione.