Interaktyvi garsinė instaliacija

„Jausmų sonifikacija”

„Jausmų sonifikacija” (angl. “Sonification of [Feelings]”) yra socio-meninis projektas – interaktyvi garsinė instaliacija, tyrinėjanti pagrindinių jausmų (meilė, pyktis, liūdesys, baimė) suvokimą per garsus. 

Keturių dalių instaliacijoje, pasitelkiant skaitmenines technologijas, algoritmas savarankiškai kuria nuolat besikeičiantį garso koliažą, susidedantį iš žmonių pasirinktų jausmo ir garso asociacijų. Instaliacijos erdvė įrengta meditatyviai, kad žmonės garsus galėtų tyrinėti kaip įmanoma atsiribojant nuo pašalinių dirgiklių (pvz.: ryškios šviesos, judesio). 

Instaliacija bus įgyvendinta idėjos autorės Justinos Kecoriūtės kartu su menininku ir dėstytoju Calum Vaughan iš Jungtinės Karalystės ir 2022 m. pristatyta „Jaunimo festivalio”, festivalyje „Išeities taškas” Kaune bei Menų festivalyje „Plartforma“ Klaipėdoje ir virtualioje erdvėje.

Justina Kecoriūtė atliks prodiuserės funkcijas: sugeneravo projekto kūrybinė idėją, koordinuos visą projekto organizacinį darbą (parengė paraišką LTKT ir ją pateikė, toliau administruos sutarčių, viešųjų pirkimų dokumentaciją, organizuos projekto logistiką ir komunikacinę sklaidą, kt.).

Instaliacija viešai bus pristatyta 2022 m. liepos ir rugsėjo mėnesiais. 

jausmų sonifikacija